Česko-německá informační agentura
Úterý Prosinec 12. 2017

Setkání spolků Evropa v regionu v Rudertingu

Koncem října  t.r. se konalo v dolnobavorském Rudertingu setkání zástupců české a německé části spolku Evropa v regionu. Porada se zabývala opakovaným odmítnutím jejich společného projektu na popularizaci, dokumentaci i případnou očistu a rekonstrukci pomníků padlým vojínům v 1. světové válce, které stojí či stály v česko-bavorském pohraničí. Projekt byl zaměřen na 100.výročí ukončení 1.světové války, na její výsledky  včetně vzniku samostatného Československa a úlohy čsl.legionářů. rozbalit »

Seminář v Heiligenhofu/Bad Kissingen

Ve školícím a setkávacím středisku sudetských Němců v bavorském Heiligenhofu se konal o minulém víkendu zajímavý seminář na téma: 25 let německo-československé smlouvy o sousedství a 20 let Česko-německé deklarace. rozbalit »

Dr. Klaus Rose komentuje

Známý a úspěšný bavorský politik Dr.Klaus Rose se po aktivním působení v celoněmecké politice dnes více věnuje Bavorsku a publicistice. Přinášíme odkaz na jeho poslední tři články. rozbalit »

Klaus Rose a Urbayerisch

Dr. Klaus Rose, ročník 1941, promoval na oboru historie University Ludwiga Maximiliana v Mnichově v roce 1968 a poté mnoho let působil jako učitel a docent na různých gymnáziích, odborných školách i universitách.Od svých studijních let navštěvoval často Československo a patřil k zakladatelům DTSG (Německo-čsl. společnost). rozbalit »

Böhmerwald seminář 2017

Spolek Adalberta Stiftera v Mnichově a Město Prachatice pořádají spolu s kulturním referentem Dr. Wolfgangem Schwarzem ve dnech 1.-2. července tradiční Šumavský seminář. Konat se bude v sále Staré radnice a program je zaměřen na blížící se stoleté výročí vzniku Československa a především na otázky kultury a literatury obou národů v novém státě.

Náměstí v PrachaticíchNapř. Veronika Jičínská přednese referát na téma Pražští němečtí autoři a Šumava, Jitka Ludvová Němečtí divadelníci a Masaryk, představeno bude i několik zajímavých knížek o Šumavě: např. Zmizelá Šumava Emila Kintzla a Jana Fischera, Der böhmische Samurai Bernharda Setzweina a další. Účastnický poplatek pro české účastníky je 700 Kč resp. 300 Kč bez přenocování. Podrobnosti najdete na webu www.stifterverein.de

Stará radnice

 Page 1 of 127  1  2  3  4  5 » ...  Last »