česko-bavorská konzervativní tribuna
Středa Únor 21. 2018

Pozvání ze Středoevropské akademie

Ve dnech 25. až 29. Března t.r. pořádá Akademie Střední Evropa na Heiligenhofu mezinárodní setkání pod názvem „Společná budoucnost – Němci a jejich východní sousedé“. Zváni jsou především studenti od 16 let a z nejrůznějších oborů, zejména z Maďarska, Rumunska a ČR, pokud ovládají němčinu. Přednášky z níže uvedeného programu budou totiž prosloveny v tomto jazyce. rozbalit »

Seminář věnovaný německé menšině v Rumunsku

Od 18. do 23 února 2018 proběhne v setkávacím a vzdělávacím středisku Heligenhof u bavorského Bad Kissingenu seminář s názvem „100 let současného Rumunska a jeho německá menšina“, který spoluorganizují Evangelický kruh přátel Sedmihradska, Společnost evangelických Sadů Sedmihradska a Švábů v Banátu, Evangelická rumunská církev a Demokratické fórum Němců v Rumunsku. rozbalit »

150 let od úmrtí básníka Šumavy Adalberta Stiftera

Dne 28. ledna 2018 uplyne 150 let od úmrtí básníka Šumavy Adalberta Stiftera. Toto výročí připomínáme odkazem na film ČT, který byl podporován řadou česko-německých organizací i řadou dalších institucí i jednotlivců. rozbalit »

Kongres ODS 13.-14. ledna 2018

Na právě skončeném kongresu si občanští demokraté zvolili nové vedení – předsedou se stal Petr Fiala, 1. místopředsedkyní byla zvolena Alexandra Udženija a předsednictvo doplnili Martin Baxa, Martin Kupka, Evžen Tošenovský a Miloš Vystrčil. Delegáti na kongresu zvolili také členy výkonné rady a přijali několik usnesení. rozbalit »

CSU, Bavorsko a Spolková republika – komentuje Dr. Klaus Rose

Německo ochromeno a Bavorsko na přelomu

Klaus Rose fotoZačátek roku 2018 neslibuje Svobodnému státu Bavorsko jen úspěchy. První důležité jednání bavorských politiků v klášteře Seeon, oficiálním školícím středisku vlády Horního Bavorska, se tradičně těšilo velké pozornosti medií, které ovšem přinášely rozporuplné signály, pokud jde o jeho výsledek. Začalo to už např. označením: „konservativní revoluce“ – vždyť konzervativní znamená „ochránit“ a ne „revolučně změnit“. Anebo měl spolkový ministr Alexander Dobrindt, nový šéfstratég CSU, na mysli nějakou revoluci konzervativců, jako např. onu revoluci vousatých muláhů? Prý tím chtěl jen odstrčit socialistickou truhlu plnou veteše a molů a odvrátit zpět revoluční ideje z 68. roku, dodal později na vysvětlenou. rozbalit »

 Page 1 of 128  1  2  3  4  5 » ...  Last »